Avalon - top_graphic
Puchejr - grafika
PUCHEJŘ č. 92-93 (17. ročník)
3-4/2010

 
Obsah čísla:
Strana 3 / Předmluva: Tonyho vzpomínka na jednu hodně putovní a roztoulanou vandráckou knížku.
 
Strana 4-7 / Rubrika DRBY, ZVĚSTI A ZPRÁVY Z OSAD: Čtvrtstoletí Paběrek, Písničkový vlak, Brdial cup, Vítání trampských občánků, 45 let T.O. Kondor, Jarní oheň na Kubštejně, Rozloučení s Plzeňákem atd..
Celkem čtyři strany zpráv.
 
Strana 8-9 / 36. oheň Trapsavce byl plný změn: dvě strany reportáže o ohně Trapsavce, fotky, výsledky.
 
Strana 10-12 / Z EŠUSU KAPITÁNA KIDA aneb OBRÁZKY Z DĚJIN NÁRODA TRAMPSKÉHO PO DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLCE: Vzpomínky Kapitána Kida, tentokrát na potlachy v Údolí Děsu a Údolí hříchu.
 
Strana 13 / Jizerská nota již potřicáté: Pozvání a program příjemného trampského trampského festivalu, který se koná poslední víkend v září v Hejnici.
 
Strana 14-15 / Sólo pro tišnovskou padesátku: Reportáž Hanky Hosnedlové z velkého potlachu tišnovských osad - dvě strany a fotografie.
 
Strana 16-17 / Pěšáci: Text písně Pěšáci (melodie: Wabi Ryvola, text: Pavka Melichar a Fredy Schubert) a Fredyho vzpomínka na to, jak píseň vznikla.
 
Strana 18-19 / T.O. Poslední příležitost: Historie osady, kterou napsal Windy Bill + archivní fotografie a krátká reportáž z červnového osadního ohně.
 
Strana 20-21 / Sněm Ligy lesní moudrosti na Kosím potoce: Tonyho reportáž a fotky ze sněmu Ligy, konaném u příležitosti 20 let od založení Ligy a 150 let od narození E.T. Setona.
 
Strana 22-24 / 150 let od narození E.T.Setona - Černého vlka: tři strany o člověku, který nepřímo ovlivnil tramping jako málokdo jiný. Nechybí ani popis jeho vlivu na tramping a několik archivních fotografií.
 
Strana 25 / Zelená nostalgie a slezinový boom na jihu: reportáž Hanky Hosnedlové z trampských slezin v Českých Budějovicích.
 
Strana 26 - 27 / Mohelnický dostavník: Aligátorovo pozvání na festival v Mohelnici. Ilustroval Johnki.
 
Strana 27 / Vzpomínka s černým rámečkem: Hančino rozloučení s kamarádkou Rákoskou.
 
Strana 28-30 / Ať si mával jak si mával nechtěli ho brát: Další z Fredyho kapitol o trampování, tentokrát o autostopu na vandru. Ilustroval Miki Ryvola.
 
Strana 31 / Trasa 2010: Výsledky trampské soutěže fotografií, camrátek, zvadel a další trampské tvořivosti. Ilustrace Rysák.
 
Strana 32-33 / 7. ročník Fotosoutěže Brdské vločky: Výsledky a ukázky fotografií z vandrů poslaných do soutěže.
 
Strana 34/ HISTORKY S PROŠLOU ZÁRUČNÍ LHŮTOU: rubrika věnovaná příběhům, které se stali na vandrech. Silný kuřák je dost drsná historka, kterou do tohoto čísla poslal Lojzin.
 
Strana 35 / PO UZÁVĚRCE: rubrika, která vznikla z potřeby informovat o co nejčerstvějších zprávách. Kromě kratších zpráv tu najdeš Rysákovu reportáž z oslavy 50 let S.T.O. Tuláci severu, Kapsovo rozloučení s brněnským trampem Fredem.
 
Strana 36-37 / S trampů se zase stali lidé: Belmondovo zamyšlení nad politikou mezi trampy, ke kterému ho inspirovala divadelní hra z dob totality, nazvaná Šerif se vrací.
 
Strana 37 / Hobousácká a.s. se uzavírá: Oznámené o ukončení sbírky na Wabiho zpěvník Poselství Wabiho Ryvoly, který má vyjít koncem tohoto roku a kterou podpořilo přes 250 kamarádek a kamarádů.
 
Strana 38-41 / PRÓZA A POEZIE: Dvě trampské povídky a šest básní z letošního Trapsavce.
 
Strana 42 / Kreslený vtipy: Tentokrát od Toma Zvědělíka.
 
Strana 43 / Výběr fotografií z Fotosoutěže Brdské vločky: barevné fotografie.
 
Strana 44 / Komiks osady Šeré zjevy
 
Ilustrace k textu
 
V případě zájmu o předplatné Puchejře piš na mail: tony.avalon@seznam.cz.
Ukázky z předchozích čísel zde.