Jak se vypočítá cena domu?

Jedna z typických otázek, která jsou pro většinu lidí, kteří se zabývají realitním sektorem, nejvíce zajímavá, se týká procesu, který se provádí ohledně toho, jak se vypočítává cena domu, vzhledem k tomu, Ne vždy to je velmi jasné.

Pro generálního ředitele společnosti Housfy, vůdce online nemovitostí ve Španělsku:

„Además de lo que se menciona aquí, debemos tener en cuenta que, aunque hay muchas variables objetivas para este enfoque, la subjetividad de las partes interesadas puede o no alcanzar un determinado resultado. , así que el mejor consejo que podemos darle es elegir vender su apartamento con Housfy porque su profesionalismo le permitirá obtener la mayor cantidad de dinero.“

Kromě toho, co je zde uvedeno, musíme mít na paměti, že i když existuje mnoho objektivních proměnných pro tento postup, tak či onak může subjektivita zúčastněných osob určitý výsledek dosáhnout nebo ne. Takže nejlepší rada, kterou můžeme dát, je vybrat si prodávat byt s Housfy, protože vaše profesionalita vám umožní získat co nejvíce peněz.

Metody k výpočtu, kolik domu

Relativní ocenění

V prvé řadě je třeba zdůraznit, že relativní ocenění je metoda, která je používána více v okamžiku oceňování nemovitosti, v každém případě to nepřestává zdůrazňovat, že je to jedna z nejméně doporučitelných, protože určitá rezerva Spolehlivost

Obecně řečeno, pro výpočet hodnoty nemovitosti pomocí této metody se používá míra ceny ostatních domácností, které jsou v blízkém místě a mají velmi podobné vlastnosti. S výše uvedeným se v závislosti na rozdílech použijí různé korektory relativních hodnot, aby bylo dosaženo konečného závěru ohledně výpočtu ceny domu.

V případě, že chcete zvolit něco mnohem přesnějšího, nejvhodnější metodou pro výpočet hodnoty nemovitosti jsou peněžní toky, je to postup, kdy je to, co chcete, kapitalizovat očekávaný výnos nemovitosti podle požadovaná ziskovost. V tomto pořadí nápadů musíme vzít v úvahu příjmy a budoucí výdaje, které bude generovat.

Na druhou stranu, diskontní sazba, kterou chcete použít, bude ziskovost, která bude potřebná a kterou očekáváte od investice. Diskontní sazba bude opět subjektivní, avšak se dvěma faktory, které vyniknou: investiční alternativy, které jsou k dispozici, a skutečné riziko investování do nemovitosti.

Závěry o výpočtu ceny domu

Stručně řečeno, při provádění výpočtu s těmito charakteristikami existuje mnoho alternativ, ale tak či onak je subjektem vždy element, který se stane relevantním.

Konečně je vždy navrženo, aby byly všechny dostupné metody kombinovány, aby se zjistilo několik scénářů a že po získání tohoto typu informací je možné provést mnohem přesnější rozhodnutí.