Kdo je Maria Butina?

Bývalý student 30 let, má to stát se první ruský občan odsouzen za pokus o ovlivnění americkou politiku v průběhu prezidentských voleb v roce 2016. Maria Butina, který vybudoval silnou síť, která byla dodána do okruhu Donald Trump, pokusil infiltrovat Influential National Association of Riflemen (NRA) a předat informace o amerických politikách ruskému vládnímu úředníkovi.

Ve čtvrtek v americkém okresním soudu v okrese Columbia se Butina domáhala spiknutí, aby jednal jako zástupce zahraniční vlády, a souhlasila s tím, že bude spolupracovat s prokurátorem výměnou za méně času ve vězení. Prokurátoři v případu Butina nejsou z kanceláře zvláštního právníka Roberta Muellera, který vyšetřuje zásah Ruska do voleb do roku 2016 a zda kampaň Trump spikli s Moskvou. Mueller podal trestní obvinění proti řadě ruských osob a subjektů, ale tyto případy stále ještě probíhají.

Zkouška byla viděna za trest

Butina vstoupila do přeplněné Washingtonské soudní síně s klidnou, ale bledou tváří. Soud vyslechl, že ji osamocená porucha zasáhla. Její červené vlasy byly odtáhnuty dlouhým opletením. Nosil zelené kombinézy s krátkými rukávy; pod ním byl bílý oděv, který měl v levém lokte díru.

Před soudcem Tanyou Chutkanem se objevil a přísahal. Soudce se zeptal, jestli je Butina mysl jasná, když se připravuje na to, že se obrátí na vinnou. Odpověděla: „Zcela jasné.“ Butina je bývalý absolvent americké univerzity ve Washingtonu a nadšený aktivista pro práva zbraní. Prokurátoři uvedli, že v březnu 2015 připravila návrh nazvaný „Popis diplomatického projektu“ – předtím, než Trump zahájila svou volební kampaň – rozvíjet vztahy s republikány s cílem ovlivnit zahraniční politiku USA.

V prohlášení o přestupku je uvedeno: „Kromě toho se Butina domnívala, že okolnosti jsou příznivé pro budování vztahů s určitou americkou politickou stranou (dále jen“ Politická strana č. 1 „). Butina předpovídala, že kandidát nominovaný politickou stranou č. 1 pravděpodobně vyhraje další prezidentské volby v USA.

Odvrátila se od reflektoru. V červenci 2015 byla Butina vybrána a požádala Trumpa o jeho plány na vztahy s Ruskem na rally v Las Vegas. V tom, co je považováno za jeho první veřejné komentáře k tomuto tématu, kandidát pro začátečníky odpověděl. „Myslím, že to bude trvat velmi dobře s Putinem … Nemyslím si, že budete potřebovat sankce“ státní zástupce, také řekl, jak Butina pracoval se svým americkým přítelem Paul Erickson, bývalý republikánský operátor a člen NRA, pokračoval ve spiknutí.

Hlavní plán

Plán byl veden a částečně financován Alexandrem Torshinem, spojencem ruského prezidenta Vladimira Putina a zástupcem guvernéra ruské centrální banky, jehož důchod byl minulý týden oznámen americkými sdělovacími prostředky.

Prohlášení o přestupku zní: „S pomocí americké osoby 1. a pod vedením ruského úředníka se Butina snažila vytvořit neoficiální linky komunikace s Američany, kteří mají moc a vliv na politiku USA. Butina se snažila tyto neoficiální komunikační linie využít ve prospěch Ruské federace a jednal prostřednictvím ruského důstojníka. „

Na začátku roku 2016, Erickson byl v kontaktu s vedoucí kampaně Trump, Rick Dearborn, které nabízejí pomoci uspořádat setkání mezi Trump a Putina před volbami s Torshin zřejmě jako prostředník.

A v květnu 2016, nejstarší syn Torshin i Trump, Donald Trump Jr., kterého se zúčastnilo formální večeři při ročním NRA konvence v Louisville, Kentucky, i když není známo, zda hovořili mezi sebou. Butina také cestoval do konference setkání s republikánskými kandidáty s bohatými Američany organizovaná „večeře přátelství“, dvořil představitelé NRA a loni koordinoval ruskou delegaci na národní modlitební snídani ve Washingtonu, kde Trump z prohlášení.

Byla zatčena v červenci roku 2017 a obviněna z toho, že jedná jako zástupce ruské vlády a spiknutí, aby podnikla kroky jménem Moskvy. Zpočátku se prosil nevinným, ale změnil své prohlášení ve čtvrtek.

Chutkan se opakovaně zeptal, jestli Butina pochopila, jaká práva se vzdala. Řekla ano. Chutkan se zeptal: „Jak se prohlašujete sám sebe?“ Butina odpověděla pevně: „Guilty.“